Agile Academy

Každé školení je založeno na praxi zkušených expertů stejně tak jako celá společnost Agile academy.

Jací jsme

  • srdcaři – připravujeme a školíme agilní kurzy, protože nás to fakt baví.
  • praktici – zažili jsme toho v agilním světě spoustu a proto našim studentům nestavíme vzdušné zámky, ale připravujeme je na to, až teorie potká praxi.
  • experti – děláme méně kurzů s top experty a “nenaháníme” počty studentů. Na kurzu je vždy maximálně 10 účastníků a ve většině případů 2 lektoři.
  • přátelští – raději spolupracujeme než soupeříme.
  • otevření a sdílní – vždy dáváme něco navíc. Sdílíme s vámi naše i převzaté blogy, infografiky, komunitní setkání a nejen to.
  • féroví – vůči klientům i lektorům. Vzájemné vztahy a důvěra jsou pro nás důležitější než peníze.

Naše vize

  • Vybudovat rozsáhlou agilní komunitu, která si bude vzájemně pomáhat a propojovat se.
  • Vytvořit síť na mezifiremní výměnu zaměstnanců “na zkušenou” – bez poplatků, bez provizí.
  • Být jedničkou v agilním vzdělávání na českém a posléze i středoevropském trhu.
  • Přispět k tomu, že Agilita nebude mít negativní vnímání ani že nebude brána jako všelék. A že si ji většina lidí nebude spojovat jen s výcvikem psů.

Partnerství

Scrum.org je mezinárodní akreditační a certifikační organizace, kterou založil jeden z tvůrců Scrumu Ken Schwaber. Certifikace Scrum.org jsou nejpřísnějšími i nejrenomovanějšími certifikacemi v oblasti Scrum a souvisejících témat.

Scrum.org

Lucid Bay Digital s.r.o. je profesionální agentura práce, která umí vyhledat, posoudit a dodávat agilní experty. Sami agilem žijí a věnují se i agilním transformacím, pro které hledají vhodné kandidáty. Mají proto širokou síť kontaktů a umí rozlišit, zda má kandidát pouze teoretické znalosti, nebo i agilní mindset. V rámci projektu TL5 Agile Academy spolu Lucid Bay Digital a Rainfellows propojují vhodné uchazeče s firmami, do kterých se hodí.

Lucidbaydigital.cz

RainFellows nebo-li „kamarádi do deště“ jsou skupina zkušených konzultantů, kteří pocházejí původně z IT a specializují se na Agilní transformace organizací a rozvojové programy pro lídry a manažery.
Sami už od začátku fungují na základě Agilních principů a principů Tyrkysové firmy. Jejich způsob práce je postaven na prožitku, gamifikaci a změně mindsetu lidí. Sami říkají, že k firmám přistupují tak, aby co nejdříve nebyli ve firmě potřeba.
Kromě konzultační činnosti produkují na platformě Red Button EDU pořad Agile Talks, kde si pravidelně zvou zajímavé hosty, kteří sdílejí zkušenosti ohledně Agility ve firmách. Jsou zakládajícími členy komunity #CzechAgile a stojí spolu s parťáky ze sítě Red Button za projektem z názvem Workshop Box.
V rámci projektu BrainBrush také pomáhají posunout mládežnický sport a školství v republice na vyšší úroveň.

Rainfellows.cz

Příběh zakladatele

Příběh agile academy s.r.o. je až do založení v lednu 2020 v podstatě mým příběhem – příběhem Petra Novotného.

Můj profesní život začal na pozici „Specialista elektronického bankovnictví“ v české pobočce ING v roce 1999. Poznával jsem zde nejen korporátní svět na straně banky, ale i ten „jiný“ na straně firemních klientů, kam jsem jezdil instalovat a školit systém elektronického bankovnictví. Během školení jsem poznával různá prostředí, profese a lidské povahy a učil se přizpůsobovat program tak, aby si z toho každý účastník odnesl co nejvíce. V průběhu let jsem se v rámci IT vypracoval až na zástupce CIO.

Měl jsem potřebu dále si rozšiřovat obzory a proto jsem v roce 2007 přijal nabídku z centrály ING v Nizozemí a nastoupil tam jako business analytik. Otevřel se mi úplně jiný svět – přístup k zaměstnancům, způsob práce, rozdílná mentalita, fungující týmy, kde bylo několik národností. Ve své roli jsem propojoval svět IT a businessu v několika zemích světa. V roce 2013 jsem se pak dočetl o Scrumu a natolik mě to zaujalo, že jsem si zajel do sousední Belgie na školení Scrum Masterů. Tak moc jsem věřil tomu, že Scrum může pomoci mému oddělení v lepším uspokojování zákazníků (evropské pobočky a jejich klienti) i organizaci práce samotné, že jsem přesvědčil svého nadřízeného, aby to zkusil. Během krátké doby se mi podařilo ukázat, namotivovat, vyškolit a dále agilně rozvíjet vývojářský tým v Bulharsku, testovací tým v Indii, business v Nizozemí a několika dalších zemích. Díky tomu jsem mohl následně zavádět Agile v nově vzniklé divizi, kde jsem měl na starosti šest týmů a jejich Scrum Masterů, Product Ownerů a jednoho managera. V této roli jsem působil i v okamžiku, kdy začala velká agilní transformace holandské ING. Mohl jsem díky tomu být u toho a například formovat nové komunity, podílet se na mnoha školeních a pořádat agilní události pro stovky lidí.

Po zkušenosti v ING jsem se dostal do týmu Arie van Bennekuma (spoluautor Agilního manifesta) a jeho společnosti Wemanity. Zde jsem pokračoval v získávání zkušeností a znalostí od největších expertů v oboru. Působil jsem jako Lead Coach v pojišťovací společnosti OHRA, kde jsem pomohl nastartovat propojení IT a business částí organizace, proškolil jsem další týmy a agilní role, pomáhal Scrum Masterům a Product Ownerům dále se rozvíjet, stejně tak jako řediteli IT v tom být agilním leaderem.

 

Po návratu zpět do ČR v roce 2018 jsem byl překvapen, že tu nefunguje žádná čistě agilní agentura – ani na transformace, ani na vzdělávání. Jen několik jednotlivců a spousta agentur, které poradí nebo vyškolí vše – od práce s MS Wordem až po to, jak vést nadnárodní společnost. Ještě před návratem jsem dostal několik pracovních nabídek, z nichž jsem si nakonec vybral Českou spořitelnu. Významně jsem se zde podílel na tvorbě a obsahu agilní transformace a zároveň jsem vybudoval a vedl komunitu interních a externích koučů čítající téměř padesát specialistů. Při budování této komunity a hledání vhodných kandidátů a školení jsem byl překvapen podruhé, jak těžké bylo najít někoho s praktickými zkušenostmi a alespoň trochu seniornějším přehledem o Agile. Společně s dalšími agilními kouči, které jsem najal, a interním HR L&D jsme proto vytvořili program pro interní agilní kouče, kteří začínali od „nuly“ – 13ti denní sada školení, systému mentorů a následný rozvoj. Dnes patří agilní kouči ČS v rámci své seniority k těm nejlepším na trhu.

Po narození syna v srpnu 2019 jsem se rozmýšlel, jakým směrem se dál rozvíjet a jak nejlépe zúročit své zkušenosti. Postupem času se mi pospojovaly moje dvě vášně (Agile a předávání zkušeností), minimum praktických školení na českém trhu, nedostatek „agilistů“ a rozdrobená agilní komunita – a rozhodl jsem se založit Agile academy, která na straně lektorů a autorů školení spojí agilní experty, na straně účastníků začne tvořit a rozšiřovat agilní komunitu a na straně všech pak tyto nadšence a jejich zaměstnavatele a klienty spojovat tak, aby z toho měli všichni užitek. V lednu 2020 byla pak agile academy formálně založena a ještě v lednu jsem podepsal první smlouvu o sadě školení. Agile academy – Stvořeno agilní praxí.

E-mail us or call us. And don’t forget our social networks.  

Company data

agile academy s.r.o.

Husinecká 903/10
Praha 3 - Žižkov
130 00

mobile: +420 703 435 307
email: info@agileacademy.cz

IČ: 088 57 911
VAT ID: CZ08857911
DS: 23mndtn

Web design by noConcept