Tým agile academy

Agile je o lidech, a proto jsem dal dohromady tým těch nejlepších a nejzkušenějších expertů z agilního prostředí, aby vám předali informace z oblastí, ve kterých mají bohaté zkušenosti.

Petr Novotný

ředitel Agile academy, školitel, odborný konzultant

Petr je Agilní kouč, který se podílel na Agilní transformaci ING v Nizozemí, působil jako lead coach na transformaci pojišťovny OHRA, spolupracoval s Arie van Bennekumem (spoluautor Agilního manifesta), vytvořil a vedl komunitu agilních koučů v České spořitelně, kde se významně podílel na řízení a obsahu agilní transformace. Agilitu nevidí jako něco dogmatického, ale jako způsob, jak být flexibilnější na trhu a jak mít spokojenější a tím pádem efektivnější zaměstnance. Petr za svou dvacetiletou praxi proškolil desítky týmů a jednotlivců v několika zemích.

Specializace: agilní transformace, koučování

Tomáš Reichmann

školitel, odborný konzultant

Agilní koučink týmů, Scrum masterů, Product Ownerů i Top managmentu, agilní transformace, otevřený přístup a pojmenovávání věcí pravými jmény. To je Tom. „Původem“ Projektový manažer, který po tom co objevil Agile, už zpět do waterfallu nechtěl – Agile mu odpověděl na všechny bolesti, které v rámci waterfallu vnímal. Ve světě Agile je přes sedm let, prošel si společnostmi jako jsou Česká Spořitelna, Siemens, Moneta, Mavenir a dalšími. Založil společnosti LBD a New Meta.

Specializace: scaled agile

Matthijs de Booij

školitel, odborný konzultant

Jeho mise: inspirovat ostatní k objevování nových přístupů k práci. V rámci své dlouholeté praxe školil více než 100 kurzů a workshopů z oblasti Scrum, Agile Product Development a Kanban. V průběhu let působil, mimojiné, jako poradce a kouč ve více než 15ti různých organizacích – od bankovnictví až po zdravotnictví. Jako oficiální Scrum.org licencovaný Professional Scrum Trainer (PST) a Akreditovaný Kanban Trainer, má Matthijs důvěru od tvůrců Scrumu a Kanbanu k tomu, aby vytvořil ty nejlepší možné základy, na kterých můžete stavět v praxi.

Specializace: certifikovaná Scrum.org a Kanban školení

Palo Blaho

školitel, odborný konzultant

Palo se už přes deset let věnuje Agilitě v českém i mezinárodním prostředí (např. Německo, UK, USA). Přes programátora, školitele, team leadra a projektového managera se dostal do role SCRUM Mastera v jedné z největších finančních institucí světa – Deutsche Bank. Pomáhal nastartovat transformaci Komerční banky, která zažila revoluci v organizaci práce, procesů a všeho, co je spojeno s tvorbou a rozvojem nových produktů. Palo reportoval přímo CEO a mnohokrát facilitoval BoD a B-1 setkání. Nyní pomáhá s transformací zahrnující několik bank po celém světě v Societe Generale.

Specializace: BoD mentoring a coaching

Michal Prokeš

školitel, odborný konzultant

Michal řídí klíčové programy a projekty agilně od roku 2013. V posledních 3 letech pracuje jako Agile portfolio manager v Moneta Money Bank, kterou jako člen core týmu provedl digitálně agilní transformací a nyní rozvíjí portfolio změnových iniciativ (např. incepce, budgeting, vývoj, rollout). V této pozici měl jak kompetenci, tak mandát, což je na českém trhu poměrně unikátní kombinace. Michal má zkušenosti mimo jiné s přechodem na Agilní DevOps, rozvojem agilních customer centricity aktivit, performance managementem a agile budgetingem.

Specializace: agilní portfolio management

Silvana Wasitová

školitelka, odborná konzultantka

Silvana je Agilní koučka s bohatými zkušenostmi z několika koutů světa – školila a pomáhala různým organizacím například v USA, Velké Británii, Švýcarsku, Německu, Francii, Kanadě a i v Česku. Proškolila přes 700 osob a přes 120 Scrum Masterů. Měla na starosti cross-funkční týmy a strategické projekty v několika Fortune 500 organizacích ve 12ti zemích. Zákazníci a kolegové ji chválí za včasné a kvalitní dodávky a otevřenou komunikaci. Silvana také každoročně pořádá Agile coach camp Czech Republic. 

Specializace: týmová dynamika, program planning

Jiří Khun

školitel, odborný konzultant

Již více než 15 let se pohybuje v oblasti návrhu a implementace komplexních informačních systémů a řízení komplexních programů rozvoje IS. V posledních 8 letech se úzce zaměřuje na agilní způsoby rozvoje produktů a s tím spojenou digitální transformaci. Jako lídr KPMG Agile CoE se účastnil řady implementačních projektů realizace agilních transformací ve velkých společnostech v ČR (Česká spořitelna, Komerční banka, ČSOB) i v zahraničí. V odborné mezinárodní organizaci IPMA je zodpovědný za rozvoj a certifikaci Agile Leadership v České Republice.

Specializace: scaled agile, agilní architektura, product development

Janka Grinco

agilní koučka, scrum lady

Agilní koučka a scrum lady se v agilních vodách pohybuje více než 5let, působila ve společnostech Mavenir, MSD a Česká Spořitelna. Jančinou specializací je osobní a profesní rozvoj agilních koučů a product ownerů. Pro Českou Spořitelnu spoluvytvářela matici kompetencí a rozvojový plán pro agilní kouče a pro product ownery. Janka má bohaté zkušenosti s lektorskou činností, stavěním a dynamikou nejen agilních týmů a individuálním mentoringem agilních koučů a product ownerů.

Specializace: design thinking, grafická facilitace, sketchnoting

Lenka Rouchalová

školitelka, odborná konzultantka

Lenka se ve světě Agile pohybuje od roku 2015, o tři roky později se stala certifikovaným Scrum Masterem (CSM). V této roli pak poprvé pracovala ve společnosti Lundegaard a.s. Po ročním působení, naplněném nepřetržitou prací s několika týmy, se rozhodla sbírat zkušenosti i jinde a začala spolupracovat s Heureka Group a.s., kde působí jako SM dodnes.

Specializace: OKRs, remote týmy

Lukáš Krupka

školitel, odborný konzultant

Lukáš vystudoval VŠE v Praze (mezinárodní obchod, Honors Academia, CEMS Int. Management), kde dodnes působí jako aktivní lektor. Vedle toho také vystudoval Pražskou konzervatoř, kde prošel i kurzy deklamace, jevištní mluvy, herectví, interpretace a další. Všechny tyto znalosti a zkušenosti následně využívá ve svých kurzech komunikačních a prezentačních dovedností. Prošel několika manažerskými pozicemi v oblasti supply chain ve firmách zabývajících se prodejem rychlo-obrátkového zboží.

Specializace: komunikační dovednosti, koučování

Lukáš Barda

školitel, odborný konzultant

Lukáš je offline agilní kouč, ajťák a lektor. Žije vlivem online na naše životy. Hledá on/offline rovnováhu, svobodu a klid. Pracovní zkušenosti sbírá od roku 2006. Má za sebou zkušenost v Citibank, drill v Accenture a agilní transformaci v České spořitelně. Prošel profesemi projektového manažera, agilního kouče nebo IT architekta. V současnosti se věnuje školení a osvětě, pomáhá zavádět digitální rovnováhu a to jak být offline v dnešní online době – od roku 2017 mu kurzy prošly stovky lidí ve firmách, základních a vysokých školách i z řad veřejnosti.

Specializace: on/offline rovnováha

Certifikace

Agilní tématiku bereme vážně. Stejně tak kvalitu a styl našich školení. Náš tým disponuje řadou certifikátů.

Chcete se k nám přidat?

Tak to máme radost! Využijte email a nezapomeňte nám o sobě napsat pár slov.

Napište nám, nebo zavolejte. A nezapomeňte na naše sociální sítě.

Firemní údaje

agile academy s.r.o.

Husinecká 903/10
Praha 3 - Žižkov
130 00

tel.: +420 703 435 307
email: info@agileacademy.cz

IČ: 088 57 911
DIČ: CZ08857911
DS: 23mndtn

Web design by noConcept