Professional Scrum master II

Pro pokročilé Scrum Mastery a Agilní kouče

O kurzu

Professional Scrum Master II (PSM II) je dvoudenní certifikovaný kurz pečlivě připravený tak, aby pomohl Scrum Masterům v jejich profesionálním rozvoji. Nejvíce si z kurzu odnesete, pokud už roli Scrum Mastera vykonáváte alespoň jeden rok a pokud se chcete dále v této roli rozvíjet. 

Narozdíl od kurzu Professional Scrum Master (PSM), který se zaměřuje na to, jak používat Scrum, Scrum framework a roli Scrum Mastera, PSM II je pokročilým kurzem pomáhajícím studentům pochopit různé přístupy a postoje charakterizující efektivního Scrum Mastera jako Servant leadra. Zároveň se tento kurz ponořuje do toho, jak pomáhat Vývojovému týmu, Product Ownerovi a celé organizaci. Učí take studenty o relevantních praktikách a dovednostech, které jim umožní vést ten správný typ rozhovorů a jak z nich vytěžit co nejvíce, aby se stal ještě lepším Scrum Masterem

Lektor: Matthijs de Booij (PST) / Richard Ross (PST) / Karel Smutný (PST)

Délka: 2 dny

Cena: 29.000,- bez DPH – u některých kurzů nabízíme „Early Bird“ cenu při včasném objednání!

27.5. – 28.5. 2024

(9:00 – 17:00)

Lektor – Karel Smutný (PST)
Místo školení – Praha
Jazyk – čeština

Early bird – 27.000,- do 26.4.2024

Témata

 • Jak může úspěšný Scrum Master ovlivnit celou organizaci
 • Jak si poradit s komplexitou and servant leadershipem
 • Řešení konfliktů v týmu
 • Odstraňování překážek
 • Facilitační techniky
 • Důležitost “Done” Incrementu
 • Cíl Sprintu
 • Role management ve Scrumu
 • Úspěšná dodávka produktu
 • Metriky ve Scrumu
 • Jak podporovat Product Ownera
 • Pochopení výzev středního managementu
 • Scrum Master jako změnový agent

Doplňující informace

Co se naučíte v průběhu PSM II kurzu

Během 2 dnů se studenti seznámí s oblastmi důležitými pro další rozvoj úspěšného Scrum Mastera. Například jak principy a hodnoty Scrumu pomáhají Scrum Masterům rozhodovat a jak Scrum Master může pomoci změnit prostředí Scrum týmů tak, aby bylo vytvořeno prostředí podporujícím růst agility. Role Scrum Master je složitá. Proto musí být Scrum Master často schopen aplikovat různé role či přístupy, aby byl efektivní, jako například:

 • Lektor
 • Kouč a mentor
 • Facilitator
 • Změnový agent

 

Scrum Master, který umí identifikovat a hlavně v praxi aplikovat, jaký přístup má tým v jaké situaci a okolnostech použít, může být klíčem k úspěchu vašeho týmu.

Součástí role Scrum Mastera je také pomáhat managementu a dalším stakeholderům ve vaší organizaci pochopit výhody Scrum a Agile. Proto je naprosto nezbytné, abyste měli k dispozici informace a podklady, které jsou potřebné k získání důvěryhodnosti, abyste byli efektivním Změnovým agentem. V průběhu kurzu s vámi bude Matthijs sdílet příběhy, cvičení, techniky usnadňování (například „Osvobozující struktury“), zdroje a další.

Zároveň budeme mít čas na to, abych vám pomohl s výzvami, které vy a vaši spolužáci můžete zažívat dnes nebo v budoucnu.

Podívejte se na různé oblasti, které pokrývá tento a další kurzy.

Certifikace Professional Scrum Master II (PSM II)

Certifikát Professional Scrum Master II od Scrum.org deklaruje výbornou znalost Scrum Frameworku, jeho principů a pravidel, a to dle oficiálního popisu Scrum Guide.

Test se skládá online a je v anglickém jazyce. Trvá 90 minut, obsahuje 30 otázek, pro získání certifikace je nutno zodpovědět správně alespoň 85%. Je obtížnější než obdobné certifikace u konkurenčních organizací, a lépe tak vypovídá o vašich dosažených znalostech.

V ceně kurzu jsou hned dva pokusy zdarma – pokud první pokus o zkoušku uskutečníte do 14 dnů po ukončení kurzu a neuspějete na požadovaných 85%, získáváte druhý pokus na zkoušku zdarma. Zároveň každý student obdrží slevu na certifikační zkoušku PSM III.

Související kurzy

V rámci školení mimojiné obdržíte:

N

veškeré studijní materiály

N

dva pokusy na certifikační zkoušku

Pokud uskutečníte první pokus (v ceně školení) v průběhu dvou týdnů po školení, ale neuspějete, školitel Vám dá osobní zpětnou vazbu na témata, ve kterých byly Vaše výsledky nejslabší. To Vám pomůže se připravit na druhý pokus (také v ceně školení).

N

knihu dle výběru lektora

Napište nám, nebo zavolejte. A nezapomeňte na naše sociální sítě.

Firemní údaje

agile academy s.r.o.

Husinecká 903/10
Praha 3 - Žižkov
130 00

tel: +420 703 435 307
email: info@agileacademy.cz

IČO: 088 57 911
DIČ: CZ08857911
DS: 23mndtn

Web design by noConcept